روابط جنسی، بایدها و نبایدها

روابط جنسی از پایه و اساس زندگی زناشویی می باشد. قطعا یکی از اهداف تمام ازدواج ها داشتن روابط جنسی سالم و لذت بخش می باشد. متاسفانه امروزه شاهد فروپاشی بسیاری از زندگی ها به دلیل مشکلات جنسی هستیم. طلاق عاطفی یکی از نتایج مخرب این مشکلات است. البته گاهی نیز افراد به دلیل عدم اطلاع دقیق از خواسته ها و بدن طرف مقابلشان دچار مشکلاتی می شوند. قبل از هر مطلبی باید توجه کرد که روابط جنسی قوانین و آداب مخصوص خود را دارد که تمامی افراد باید آنها را یاد بگیرند. اگر اطلاعات کافی در این مورد نداشته باشید و یا با همسرتان درباره این موضوع صحبت نکرده باشید حتما دچار مشکلاتی خواهید شد.

بهترین مشاور در این زمینه همسر شماست. شما باید بدانید او چه چیزهایی می خواهد و به چه چیزهایی علاقه من است. هرگونه ضعف در گفت و گو باعث می شود تا زوجین شناخت کافی از روحیات و بدن یکدیگر نداشته باشند. روابط جنسی موضوعی است که اگر به خوبی در بین زوجین انجام نپذیرد زندگی زناشویی را دچار مشکل جدی می کند.

مشکلات روابط جنسی زنان و مردان

در زیر به برخی از مشکلات روابط جنسی اشاره می شود:

اختلال های نعوظ مشکلی در مردان

این مشکل به دلیل عدم وجود خون رسانی ایجاد می گردد. اگر جریان خون به اندازه کافی نباشد نعوظ به طور کامل انجام نمی گردد و فرد دچار مشکل می شود. علت عدم نعوظ در مردان به چند موضوع بستگی دارد. اولین علت می تواند وجود انواع بیماری های قلبی و عروقی باشد.بیماری های قلبی موجب می شود تا جریان خون در بدن به طور کافی وجود نداشته باشد و فرد در نعوظ مشکل داشته باشد. دومین علت و شایع ترین آن وجود استرس و اضطراب است. امروزه به دلیل وجود استرس های کاری و مالی در مردان این مشکل بسیار شایع شده است. اگر فرد استرس بسیار زیاد داشته باشد نعوظ انجام نمی گیرد.سومین علت نیز چاقی است. چاقی مفرط سبب می شود تا این فرآیند به خوبی انجام نپذیرد.

راه حل : اگر دلیل این مشکل بیماری ها است باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا ضمن درمان بیماری های قلبی و عروقی مشکل نعوظ هم حل شود. اگر چاقی مفرط دارید باید رژیم غذاییتان را تغییر داده و فعالیت بیشتری داشته باشید و در آخر اگر مشکل نعوظ به دلیل استرس باشد مدتی دور شدن از اضطراب و مدیتیشن عالی ترین راه برای غلبه بر این مشکل است.

اختلال نعوظ در آقایان

کاهش میل در روابط جنسی برای زنان

بیماری های مثل کم خونی، کم کاری تیروئید و یا هرگونه بیماری که در آن هورمون های فرد از تعادل خارج شود باعث کاهش میل جنسی می شود. بعد از زایمان و در دوره ی شیردهی این موضوع بسیار شایع می گردد. دلیل آن هم تغییر میزان هورمون های زنانه در بدن می باشد. دوره ی بعد از زایمان زودگذر است و نیاز به این دارد که همسر کاملا شرایط را درک کرده و خانم را تحت فشار روانی نگذارد. البته خانم ها هم اگر دچار استرس یا کمبود عاطفی شوند نسبت به روابط جنسی بسیار سرد خواهند شد.

راه حل: در اول اگر دچار مشکل جسمی هستید باید به پزشک مراجعه نمایید تا به صورت کامل درمان انجام گیرد. اگر در دوران بعد از زایمان قرار دارید باید بدانید که اغلب خانم ها بعد از این مرحله دچار کاهش میل می شوند و این مدت زمان کوتاه خواهد بود.در صورت وجود هرگونه تنش یا استرس در خانه یا محل کار باید درصدد رفع آن برآیید زیرا اضطراب قاتل روابط جنسی است. داروی گیاهی ویگوکال یکی از کم عوارض ترین راههای درمان این مشکل در زنان و مردان است که عموما توسط پزشکان تجویز می شود.

سرد مزاجی بانوان در روابط جنسی

انزال زودرس در مردان

در واقع این موضوع در حال حاضر دلیل درجه یک بیشتر طلاق ها در کشور می باشد. انزال زودرس در بسیاری از مردان وجود دارد. علت آن می تواند مشکلات جسمی مثل اختلال غده تیروئید و یا مشکلات روانی باشد. وقتی مردان دچار انزال زودرس باشند دیگر همسرشان نمی تواند به اوج لذت جنسی برسد و قبل از رفع نیاز های خانم مرد به انزال می رسد.شاید این یک مشکل صرفا جسمی به نظر برسد اما در واقع باعث می شود تا هم مرد و هم زن از لحاظ عاطفی و احساسی ارضاء نشوند. در واقع برای ایجاد رابطه کامل که در آن هر دو طرف ارضاء شوند باید اول زن به اوج لذت جنسی برسد و اگر مرد دچار زودانزالی باشد این موضوع در روابط جنسی اتفاق نمی افتد. باید توجه زیادی به این موضوع داشت و آن را حل کرد.

راه حل: اگر مشکل جسمی دارید قطعا با دارو باید درمان شوید اما در اغلب موارد این یک مشکل روانی است. برای حل این مشکل باید رفتار درمانی انجام دهید و یاد بگیرید که چطور ذهن خود را دست بگیرید تا دچار انزال زودرس نشوید. انجام برخی ورزش های مخصوص نیز در کاهش این اختلال کمک شایانی می کند.

درد در هنگام رابطه جنسی در زنان

وجود درد در هنگام رابطه می تواند یک علامت هشدار دهنده برای خانم ها باشد. اگر در هر بار رابطه دچار درد می شوید قطعا بیماری یا مشکلی در رحم دارید. در بیشتر مواقع وجود عفونت باعث درد در روابط جنسی می گردد. علت دیگری که زنان دچار درد می شوند این مسئله است که به اندازه ی کافی تحریک نمی گردند. اگر تحریک به اندازه ی کافی انجام نشود واژن به اندازه کافی مرطوب نمی گردد و این موضوع درد را در پی خواهد داشت. وجود هرگونه دردی در رابطه جنسی باعث از بین رفتن لذت آن می گردد.

راه حل: به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید و آزمایش های لازم را انجام دهید تا اگر دچار بیماری یا عفونتی هستید درمان شوید. در بیشتر مواقع با مصرف آنتی بیوتیک عفونت از بین خواهد رفت و دیگری هنگام رابطه دردی را احساس نخواهید نمود. در مورد دوم اگر مشکل این باشد که تحریک به خوبی صورت نگرفته و واژن به اندازه ی کافی مرطوب نمی شود باید با همسر خود صحبت کنید تا مدت زمان قبل از دخول و معاشقه را بیشتر نماید. به این صورت زن هم به صورت کامل تحریک شده و دیگر دردی احساس نخواهد شد.

درد شکمی هنگام رابطه جنسی

نکاتی در مورد روابط جنسی

اگر هنوز مجرد هستید و این مطلب را می خوانید لطفا به این موارد دقت بسیاری کنید.

مزاج شناسی و طبع شناسی در ازدواج بسیار مهم است. لطفا قبل از ازدواج بدون هیچ خجالتی از مزاج یکدیگر مطلع گردید. امکان دارد یک زوج همدیگر را دوست داشته باشند اما به دلیل وجود اختلافات بسیار زیاد در طبع قادر به رفع نیازهای یکدیگر نباشند. مسئله جنسی در ازدواج از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است این موضوع را دست کم نگیرید و بدون رودربایستی با طرف مقابلتان صحبت نمایید. به طور مثال اگر یک آقایی که طبع بسیار گرمی دارد با خانمی ازدواج کند که طبع تقریبا سردی دارد قطعا در آینده دچار مشکلات بسیار زیادی خواهند شد. در واقع این خانم سرد هم نیست فقط با فرد مناسب خودش ازدواج نکرده است و یا برعکس این موضوع هم می تواند اتفاق بیفتد.

پس به طور کلی می توان نتیجه گرفت که روابط جنسی در رابطه زناشویی از اهمیت بالایی برخوردار است و طرفین باید قبل و بعد از ازدواج به آن توجه زیادی داشته باشند. اگر قبل از ازدواج شناخت کامل انجام بگیرد مشکلات بسیاری مانند خیانت، طلاق عاطفی و غیره اتفاق نمی افتد. چقدر خوب است اگر قبل از ازدواج خوب همدیگر را بشناسیم و بعد از آن هم به خوبی از روابط عاطفی خود مراقبت نماییم.

پرسش و پاسخ درباره این محصول

avatar